RAKSTI: Par Loctite

Loctite® zīmols, kopš 1997. gada daļa no Henkel portfeļa, ir pazīstams, pateicoties savu līmju un hermetizējošo līdzekļu izcilībai. Kopš sākotnējās unikālas anaerobās tehnoloģijas izstrādes vairāk nekā pirms piecdesmit gadiem, Loctite® izstrādājumi ir kļuvuši par būtiski svarīgām sastāvdaļām mehānismos un ražojumos, kas veido ikdienas dzīves pamatu.

Mūsdienu konkurējošajos tirgos uzņēmumiem ir vajadzīgas iespējas un elastīgums ātri atsaukties jauniem izaicinājumiem. Šīs vajadzības tiek ievērotas, dedzīgi nododoties zinātniskajai izpētei un attīstībai, kā rezultātā izveidots tehniski modernākais izstrādājumu sortiments, kāds vien šobrīd pieejams: izstrādājumi, kas ļauj paātrināt ražošanas procesus, samazināt izmaksas, uzlabot kvalitāti un bez grūtībām ievērot valstu un starptautisko standartu prasības.

Loctite® izstrādājumi sniedz risinājumus visā līmju tehnoloģiju un ražošanas procesu spektrā. Tos lieto tik atšķirīgās jomās kā elektronika, automobiļu ražošana, kosmiskā aviācija, biomedicīna un daudzās citās ražojošajās nozarēs.

Ar Loctite® zīmolu Henkel piedāvā vēl vairāk nekā izcilus izstrādājumus vien: uzņēmums sniedz efektīvus konkrētu problēmu risinājumus plašā rūpniecisko nozaru spektrā. Henkel inženieri, ķīmiķi un tirdzniecības darbinieki vēlas sadarboties ar saviem klientiem, lai izprastu un patiešām atrisinātu viņu problēmas. Pārveidojot idejas un koncepcijas reālos risinājumos, viņi apvieno visus resursus, lai radītu priekšrocības, kas darbojas ikviena labā.
Loctite korporācijas pirmsākumi meklējami Trīsvienības koledžas /Trinity College/ Dr. Vernona Krībla /Vernon Krieble/ pagraba laboratorijā Hartfordā, Konektikutas štatā, 1953. gadā. Šis uzņēmīgais ķīmijas profesors izstrādāja sacietēšanas aizkavēšanas sistēmu unikāliem sasaistošiem sveķiem, kas sacietēja bezgaisa apstākļos, – radīja anaerobu hermetizējošu līdzekli.
 
Loctite® savu oficiālo publisko debiju veica preses konferencē Universitātes klubā Ņujorkā 1956. gada 26. jūlijā. Solījums atrisināt mūžveco vaļīgo uzgriežņu un skrūvju problēmu mehānismos un iekārtās – problēmu, ko klienti jau sen bija pieņēmuši kā neatrisināmu, – rosināja neaptverami lielu interesi.
20 gs. 60. gados Loctite® zīmolu papildināja ciānakrilāti – pazīstami arī kā CA vai “superlīme”, ļoti ātras iedarbības, viena komponenta, istabas temperatūrā sacietējošas rūpnieciskās līmes. Tiem sekoja vispirms silikoni, epoksīdsveķi, akrili un pēc tam turpmāko paaudžu Loctite® anaerobās un ciānakrilātu tehnoloģijas un izstrādājumi.
Visas savas vēsturiskās attīstības gaitā Loctite® ir nepārtraukti radījis jaunus tirgus, atklājot iespējas jomās, kurās par šādu iespēju eksistenci neviens nav pat iedomājies. No pašiem pirmsākumiem, kas sakņojas izstrādājumā, kurš atrisināja "neatrisināmu" problēmu, Loctite® ir guvis panākumus, pateicoties nepārtrauktiem jauninājumiem.
1997. gadā zīmolu Loctite iegādājās uzņēmums Henkel, un tas saglabā savas galvenā zīmola pozīcijas.

Zinātniskā izpēte un attīstība
Vienlaicīga zinātniskā izpēte, attīstība un inženierpakalpojumi (RD&E) visā pasaulē ir Henkel panākumu atslēgvārdi. Ar Loctite® izstrādājumiem, kas šobrīd tiek pārdoti vairāk nekā 80 valstīs pasaulē, Henkel ir stingri nostiprinājis savas pozīcijas kā viens no vadošajiem līmju, hermetizējošo līdzekļu un citu specializēto ķimikāliju izstrādātājiem un ražotājiem.
 
Loctite nodošanās zinātniskajai izpētei, attīstībai un inženierpakalpojumiem ir tik milzīga, ka pēdējo piecu gadu laikā vien šajā RD&E Loctite investējuši aptuveni $130 miljonus. Pagājušajā gadā Loctite investīcijas RD&E sasniedza $30 miljonus, turpinot apņemšanos ieguldīt šajā būtiski svarīgajā funkcijā aptuveni 4% no pārdošanas ieņēmumiem. Šīs investīcijas uztur Loctite priekšplāna pozīcijas tehnoloģijas jomā.

Henkel organizē savu RD&E darbību četros Loctite® Izcilības centros pasaulē:

Minhenē (Garhingā-Hohbrikā), Vācijā  
Rokihilā, Konektikutas štatā, ASV  
Jokohamā, Japānā     
Dublinā, Īrijā
Šie Izcilības centri veido kompetences un testēšanas iespēju tehnoloģisko kodolu, kāds Loctite nozarē ir nepārspēts. Turklāt uzņēmuma 30 stratēģiski izvietotie tehniskās apkalpes centri sniedz tehnisko atbalstu ražotnēm visā pasaulē; uzņēmuma modernās ražotnes garantē nepārtrauktu augstākās kvalitātes izstrādājumu piegādi. Henkel Loctite® izstrādājumu ražotnes ir saņēmušas ISO 9002 kvalitātes sistēmas reģistrāciju un guvušas daudzu uzņēmumu atzinību par augstākās kvalitātes sistēmām; šo uzņēmumu vidū ir:

General Dynamics
Caterpillar
OSRAM Sylvania
General Motors
Texas Instruments
Siemens
Ford
Kelsey Hayes
Motorola
Chrysler
Allied Signal
Borg-Warner

 

30.03.2009 13:11